Violeta Kajtazi është ndër këngëtaret më të popullarizuar zhanrit folklorik dhe nga më të kërkuarat për gëzime familjare.

Një këngëtare që dallohet për origjinalitetin dhe atmosferën që e krijon duke e bërë madhështor secilin aheng, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja është mjaftë aktive në rrjetet sociale ku sjellë imazhe të shumta nga aktivitetet e saj muzikore por edhe nga përditshmëria.

Këngëtarja dallohet për veshjet elegante dhe paraqitjet plotë sharm. Ajo asnjëherë nuk e ka tepruar me ekspozim por gjithmonë ka preferuar të shfaqet ne suaza të normales.

Megjithatë për xhirimet e vitit të ri Violeta zbulon gjoksin në fustanin madhështor./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË