Tani është një biondinë me flokë të gjatë mesatare, por e ëmbël, pozitive dhe e bukur si çdo herë. Dikur ishte zeshkane me flokë të shkurta, natyrisht që edhe atëherë po aq e bukur sa sot.

Flasim për Violetë Kajtazin, këngëtaren që kontribuoi shumë në skenën muzikore, shkruan “Kosovarja”.

Ajo çdo herë është cilësuar si një këngëtare me karakter të fortë, me zë të këndshëm e paraqitje me klas.

Ani pse ka kaluar shumë kohë që kur publiku e mban mend ndryshe Violetën, këngëtarja në rrjetin e saj ka publikuar ca video të marra nga arkivi i Rtk-së.

Me siguri që po e vëreni dallimin e madh të këngëtares pas shumë viteve, por padyshim që bukuria i ngelet po aq e freskët si dikur si tani./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË