Violeta Kajtazi është ndër këngëtaret më të popullarizuar zhanrit folkloric, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja ka një karrierë të gjatë në skenën muzikore ku gjithmonë është dalluar për origjinalitetin dhe atmosferën që e krijon aty ku është prezente.

Ajo dallohet për veshjet elegante dhe paraqitjet plotë sharm, ku asnjëherë nuk e ka tepruar me ekspozim por gjithmonë ka preferuar të shfaqet ne suaza të normales.

Violeta është nga femrat modeste dhe e shoqërueshme me kolegët e saj të estradës.

Andaj shpesh e shohim në shoqërimin e tyre duke kaluar kohë të bukur bashkë.

Së fundi shfaqet bashkë me këngëtarin e njohur Ramadan Krasniqin-Dani, ku këngëtarja ka pozuar mbështetur në krahët e tij./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË