Albina Kelmendi po e merr vëmendjen e merituar. Ajo, tashmë është në listën A të këngëtareve më të dëgjuara e popullarizuara, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja që u dëshmua fuqishëm në “The Voice of Albania”, ka nisur një karrierë të bujshme me këngë, videoklipe dhe mbrëmje të shumta muzikore.

Albina Kelmendi, sapo ka publikuar videoklipin e radhës, atë të këngës me titull “Ta fali zemren”.

Muzika dhe orkestrimi është realizuar nga Ëirusi, teksti nga Kreshnik Avdiu, ndërkaq stili nga Etnik Shala, mdërkaq video është punuar nga “UrbanGraphics”

Videoklipi vjen nën mbështetjen e produksionit prestigjioz, “Arboni” nga Gjilani.

MUND TË JU PËLQEJNË