Adelina Thaçi e dëshmuar vetën në tregun muzikor, shkruan “Kosovarja”.

Me një vokal të mrekullueshëm ajo ka fituar shumë çmime gjatë karrierës së saj të bujshme.

Adelina po vazhdon të jetë aktive në muzikë ndonëse jo me projekte të reja muzikore.


Ajo po e ushtron profesionin e saj si profesoreshë e pianos dhe solo këndimit.

Këngëtarja është mjaftë aktive në rrjetet sociale ku ndanë imazhe e aktivitete të ndryshme të saj për publikun.

Së fundi ajo shfaqet glamuroze në koncertin e mbremjes së organizuar nga Fides.

Ndryshe, Adelina është e martuar me gazetarin, publicistin dhe politikanin Bardhyl Meta, me të cilin ka dy vajza. Kujtojmë se ajo është vajza e humurositit tonë të njohur Rasim Thaçit Cimës./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË