Adelina Thaçi shtë dalluar gjithmonë për zërin e saj të jashtazonshëm, për projektet e saj të mrekullueshme të cilat jaë vlerësuar shumë.

Këngëtarja e dëshmuar vetën në tregun muzikor, ku ka marrë pjesë në evente të ndryshme dhe ka fituar shumë çmime gjatë karrierës së saj të bujshme shkruan “Kosovarja”.

Megjithëse ka kohë që nuk kemi dëgjuar ndonjë projekt të ri të saj, Adelina po vazhdon të jetë aktive në muzikë duke ushtruar profesionin e saj si profesoreshë e pianos dhe solo këndimit.

Ajo është mjaftë aktive në rrjetet sociale ku ndanë imazhe e aktivitete të ndryshme të saj për publikun.

Këngëtarja njihet edhe si vajza e humoristit të dëshmuar Rasim Thaçit- Cimës.

E sot në familjen e tyre ka festë, kjo pasi nëna e saj, konkretisht bashkëshortja e Cimës po festoon ditëlindjen.

Pas urimit të Cimës për Shukrijen edhe Adelina ka zgjedhur disa fjalë të bukura për nënë e saj.

“E dashtune nana, urime ditelindjen, duke te uru shendet e gezime, uroj qdo dite e jotja te jete me e bukur e me e lumture se tjetra. Fjalet jane te pakta me te uru, e ndoshta edhe spo di me i permbledh gjithe dashunine e perkushtimin tend si nane. Urime qofsh e lumtune gjithemone!😘❤️”, ka shkruar ajo krahas një fotografi të nënës./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË