Adelina Thaçi është prej vitesh e martuar me gazetarin dhe politikanin Bardhyl Meta, me të cilin ka edhe dy vajza, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtares së mirënjohur ja njohim thuajse secilin anëtar të familjes dhe jo rastësisht. Ajo, është e bija e humoristit të famshëm, Rasim Thaçi-Cima.

Tani, është momenti oër t’iu njohur edhe me vjehrren e këngëtares, e cila sapo ka festuar ditëlindjen, për çka është uruar edhe nga Adelina, shkruan “Kosovarja”.

Siç kuptojmë, Adelina Thaçi-Meta, jeton në te njejtën shtëpi bashkë me vjehrren.

Sa i përket anës profesionale, Adelina la premtuar se shumë shpëjtë do të kthehet me një projekt të ri, i cili po pritet me kreshëri nga publiku dhe adhuruesit e saj./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË