Tradhëtia ndaj partnerit në ditët e sotme është bërë aq e shpeshtë dhe normale.

Madje ka prej atyre që tradhëtojnë pikërisht në ditën që konsiderohet më e lumtura për çiftet, martesa, shkruan “Kosovarja”.

Është aktorja Demi Moore e cila ka pranuar një tradhti të pabesë ndaj ish-partnerit në librin e saj të ri biografik, “Inside Out”.

Në libër, aktorja 56-vjeçare, kujton martesën e saj me muzikantin Freddy Moore, 69 vjeç, dhe se si të qenit jobesimtare e detyroi të përballet me disa të vërteta të vështira për jetën e saj. Ajo ishte vetëm 17 vjeç kur u martuan në vitin 1980. Ata u divorcuan në vitin 1985.

“Një natë para se të martoheshim, në vend që të bëja premtimet e mia, unë telefonova një djalë që kisha takuar në një film. U largova nga festa ime e beqarisë dhe shkova në banesën e tij”, shkruan Moore.

Duke i bërë vetes pyetjen se përse nuk shkoi te njeriu me të cilin do të kalonte jetën për të shprehur dyshimet e saj, Demi shprehet se nuk mund ta përballonte faktin që ishte martuar për të shpërqendruar veten nga pikëllimi i humbjes së babait.

Pas ndarjes së tyre, Moore u martua me Bruce Willis në 1987, me të cilin ka tre fëmijë: Rumer, 31 vjeç, Scout, 28 vjeç dhe Tallulah Belle, 25. Çifti u divorcua në vitin 2000.

Moore nisi të takohej me Ashton Kutcher në vitin 2003, me të cilin kishte 15 vite diferencë.

“Times” raporton se Moore mbeti shtatzënë pasi ajo dhe Kutcher u lidhën. Ajo humbi fëmijën, një vajzë të cilën do ta quante Chaplin Ray, kur ishte 6-muajshe shtatzënë.

MUND TË JU PËLQEJNË