Ndonëse ka kaluar të 50-tat, por Gili është një ndër emrat më të shquar në skenën muzikore e cila vazhdimisht krijon diccka të re dhe unike.

Këngët e saja sado të vjetra që janë edhe sot dëgjohen po me atë ëndje si në fillim.

Është për tu mbajtur mend edhe kënga e saj ‘Prishtina’ ku me shumë emocione i këndon jetës dhe përjetimeve studentore.

E të veccantë këtë këngë e bën edhe përmendja e orëve policore në atë kohë, gjë që ngjason me këtë periudhë të sotit.

Këtë këngë të bukur e nostalgjike sot Gili e ndau me ndjekësit e saj, duke e kujtuar me shumë dashuri.

Ia vlen ta dëgjoni prapë apo?/Kosovarja/

https://www.instagram.com/p/B-SS6_8DzaZ/?utm_source=ig_web_copy_link

MUND TË JU PËLQEJNË