Yllka Gashi është njëra nga aktoret më të dashura për publikun. Me punën e saj plotë përkushtim arriti të fitojë admirimin e njerëzve, shkruan “Kosovarja”.

Ajo gjithmonë është shfaqur e hareshme duke reflektuar pozitivitet.

Yllka ka vite që u largua nga Kosova për në Shtetet e Bshkuara të Amerilës me gjithë tentimet për t’iu përkushtuar profesionit edhe atje.

Por kohë pas kohe ajo vjen në Kosovë për shkak të angazhimeve të saj në fushën e aktrimit.

Ajo ka një familje të shëndosh, pranë të cilëve ndihet me fat dhe shumë e lumtur. Yllka është e martuar tash e disa vite me Albian Gagicën, me të cilin kanë edhe një vajzë me emrin Nina.

Aktorja kohë pas kohe ndanë imazhe me bashkëshortin dhe vajzën e tyre.

Së fundi ata shfaqen bashkë të tre ku shihen se kanë dalur për një shëtitje. Bie në sy thjeshtësia dhe modestia e Yllkës që e paraqet çdoherë./Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË