Yllka Gashi i takon gjenerates së parë të aktoreve të diplomuara pas luftës. Ndonëse aktore e dëshmuar dhe shumë e dashur, ajo u bë shumë më parë e njohur për publikun, shkruan “Kosovarja”.

Yllka, u bë e famshme që kur vallëzonte në performancat muzikore të së motres, këngëtares së dikurshme, Donika Gashi.

Ndër rolet më të sukseshme të Yllkes, mbetet ai i “Zanes” tek seriali i parë televiziv në Kosovë, “Familja Moderne”, ku aktonte dhe dukej shumë mirë, shkruan “Kosovarja”.

Prej vitesh, Yllka bashkë me të shoqin dhe vajzen po jetojnë në SHBA. Siç mund të shihet, aktorja kosovare ka shtuar mjaftë në peshë. /Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË