Karriera e saj nisi qysh më 197,  e që atëherë ajo pushtoi skenën muzikore me vokalin e artë.

Shyhrete Behluli është një nga zërat e Mushtishtit që vazhdon të gëzoi respekt të madh nga publiku tash e 4 dekada karrierë, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja sjellë shpesh edhe bashkëpunim me këngëtarë tjerë, por kohët e fundit më shumë me vajzën e saj Engjin.

Shyhretja po ashtu cilësohet si një grua shembull dhe çdo herë elegante, pavarësisht moshës ajo nuk ka lëshuar pe ndaj saj.

Por, së fundmi këngëtarja ka sjellë një imazh ku ishte 3 vjeçare, e që më shumë po bie në sy veshja e saj.

Natyrisht kjo, traditë dhe veshje e asaj kohe. Ndryshe, tani këngëtarja është e martuar dhe nënë e 5 fëmijëve./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË