E pëlqyer për zërin e karakterin e saj, madje e cilësuar edhe si ëmbëlsira e estradës, këngëtarja Shyhrete Behluli, thuajse përditë është nëpër media.

Këngëtaren e gjejmë të përfolur edhe kur bënë diçka në aspektin muzikor, e edhe kur hesht në këtë drejtim, shkruan “Kosovarja”.

Çuditërisht, vitet e fundit, jeta private e Shyhretes dhe anëtarëve te saj të familjes gjatë gjithë kohës kap shumë vëmendje dhe pushton medien rozë.

Ndonëse në kushte karantine, mbrëmë në familjen e Shyhrete Behlulit kishte festë, pasi djali i këngëtares festonte ditëlindjen, ndërsa sot feston ditëlindjen vëllau duke e uruar më fjalët më të mira që egzistojnë ./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË