U ngjit në skenë më 1974 e që atëherë u bë pjesë e pandashme e saj.

Të gjithë ata që e duan dhe e vlerësojnë e mbajnë mend qysh në fillimin e karrierës së saj, në veçanti gjeneratat më të hershmë, shkruan “Kosovarja”.

Shyhrete Behluli është një emër që edhe atëherë kur të largohet nga skena muzikore për një apo tjetër arsye, do të lë përherë gjurmë në mendjet e adhuruesve.

Këngëtarja po ashtu gëzon edhe një familje të madhe me vajza, djem, nipa e mbesa, të cilët thuajse të gjithë i njeh publiku.

E si rrallë herë Shyhretja na ka prezantuar më vëllain e saj për herë të parë, me rastin e ditëlindjes së tij./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË