Është nga ata që zëra që publiku i do e dëgjon me ëndje. Rifadije Grajqevci këndon prej shumë vitesh dhe numëron disa këngë hite, shkruan “Kosovarja”.

Ajo nuk është nga ata emra që bëjnë këngë e videoklipe përditë, por përkundër kësaj është mjaftë e kërkuar dhe e angazhuar.

Rifadija, nuk është fortë prezente as në media. Pra, nuk e shohim në televizione duke folur për vetën e jetën e saj, shkruan “Kosovarja”.

Duket se këngëtarja bënë jetë të qetë në krahët e të shoqit, këngëtarit Edi Krasniqi, i cili është edhe bashkëpunëtori i saj më i afërt. Ata janë bashkëshort dhe prindër të lumtur.

Edi Krasniqi shpesh është komentuar si një nga këngëtarët më të pashëm të estradës. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË