Alketa Vejsiu krahas angazhimeve dhe projekteve që ka nuk i lë anash as rrjetet sociale ku ajo është mjaft e ndjekur.

Moderatorja e njohur shqiptare, ditën e premte e filloj me një postim prekës, përmes të cilës na rikujton se sa me fat jemi.

Prezantuesja ndau një fotografi të cilën e përcjelli me një mesazh emocional, ku shihet ekrani i telefonit me thirrjet e nënës dhe të babait.

Alketa në mbishkrimi ka shkruar se duhet të ndjehen me shumë fat të gjithë ata që sot kanë mundësinë të marrin një telefonatë nga prinderit.

Postimi i saj i plotë:

Sot nese merr ende nje telefonate nga nena ose babai duhet te ndihesh me shume fat!
Mendo per te gjithe ata qe i kane humbur!
Per te gjjthe prinderit e embel e te dashur, qe na sjellin ne jete, qe bejne mijera sakrifica per te na rritur dhe edukuar, qe me aq shume durim duan nipat dhe mbesat; per te gjithe ata qe ikin sot nga kjo bote “vetem” pa pasur doren e te shtrenjteve afer ne momentet fundit, sepse Corona urdheron keshtu! Thjesht nje mendim mengjesi pas nje nate te shqetesuar me shume pikepyetje per te panjohuren qe kemi perpara qe uroj te zgjidhet sa me pare per te gjithe.

MUND TË JU PËLQEJNË