Meghan Markle dhe Harry së bashku me Archien kanë festuar ‘Ditën e Nënës’.

Duka dhe Dukesha Sussex po kalojnë ‘Ditën e Nënës’ në Kanada me djalin e tyre dhjetë-muajsh Archie. Dhe, megjithëse Meghan do të shënojë këtë festë më 10 maj – data kur festohet ‘dita e Nënës’ në Amerikë dhe Kanada – ish-aktorja e ‘Suits’ ndau një post të ëmbël me fansat e saj në rrjete sociale.

Në postimin e bërë Meghan shkruan: Nuk ka rëndësi si e quan nënën tënde, për festën e nënës këtu në Britaninë e Madhe, ne i nderojmë nënat në gjithë botën, të cilat bëjnë gjithçka çdo ditë për ne, dhe tani më shumë se asnjëherë.

Ky mesazh i kishte lënë përshtypje të mirë fansave të saj të cilët filluan ta urojnë edhe aktoren për këtë festë.

https://www.instagram.com/p/B-Cj0XapCKu/?utm_source=ig_embed

MUND TË JU PËLQEJNË