Si është krijuar hiti i Leze Qenës, që po dëgjohet gjithandej, tregon vetë aktorja.
Ajo është ndër aktoret më të dashura shqiptare dhe publiku shqiptar gjithmonë i ka shikuar filmat dhe serialet kudo që është shfaqur Leze Qena.

Së fundi, e dashura Leze është bërë ‘virale’ edhe në internet, pas interpretimit të një kënge që ka marrë vëmendjen e të gjithëve, në serialin ‘Çka ka shpija’, shkruan Gazeta Express.

Leze Qena, ekskluzivisht për emisionin Sevenbizz me Meriton Mjekiqin, ka treguar historinë interesante se si ka ardhë deri te interpretimi i kësaj kënga dhe origjinën e saj.

Kjo është historia e ‘Lulja n’saksi, saksia n’lule’:

 

MUND TË JU PËLQEJNË