Alina Boz është një prej aktoreve më të pëlqyera nga kinematografia turke.

Ajo u bë e njohur që në daljen e parë dhe tani po arrin popullaritet të madh me rolin e ‘Azrës’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’.

Azra cilësohet si një prej aktoreve më të bukura turke.

E pas serialit, ajo duket se është bërë edhe më e bukur pas serialit, e me këtë pamje Azra lë pa fjalë ndjekësit.

MUND TË JU PËLQEJNË