Alina Boz është aktorja e mirënjohur nga kinematografia turke .

Ajo rrëmbëu personazhin kryesor në serialin ‘Mos ma lësho dorën’, atë të Azrës.

Me këtë rol ajo arriti të ketë sukses të madh si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj.

Azra po cilësohet si një prej aktoreve më të bukura turke.

Tani në rrjete sociale po qarkullon një foto e saj ku duket më e shëndoshë dhe më flokë të verdha.

Edhe në këtë pamje Azra duket po aq e bukur sa tani.

MUND TË JU PËLQEJNË