Alina Boz është një prej aktoreve më të pëlqyera nga kinematografia turke.

Ajo u bë e njour që në daljen e parë dhe tani po arrin popullaritet të madh me rolin e ‘Azrës’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’.

Azra cilësohet si një prej aktoreve më të bukura turke.

E këtë po e dëshmon edhe me pamjen e fundit ku ajo shihet e veshur në një fustan të kuq.

MUND TË JU PËLQEJNË