Afërdita Demaku është një këngëtare e dëshmuar e muzikës shqipe.

Ajo po vazhdon të jetë produktive në karrierën e saj muzikore, duke qenë tejet e suksesshme, shkruan “Kosovarja”.

Afërdita i rezitoi kohës duke qenë përherë në formë, madje viteve të fundit po duket si njëzet vjeçare.

Në këtë mënyrë nuk po i mungojnë pozat e shumta duke vë në pah linjat trupore me të cilat iu bën konkurencë edhe vajzave të reja.

Ajo po vazhdon të jetë nga këngëtaret më të kërkuara për gëzime familjare e mbrëmje të ndryshme muzikore si në Kosovë edhe jashtë saj.

Aq shumë po është e angazhuar saqë po e shohim aq shpesh sa në një sa në tjetrin aeroport.

E veshur me të zeza dhe më një valixhe në dorë, së fundi ka pozuar nga aeroporti i Prishtinës./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË