Jemi mësuar që në ditët e zakonshme ta shohim të veshur më serioze, dhe paraqitjet e saj të jenë të lidhura me politikë.

Është fjala për deputeten më të zëshme dhe më angazhuar Blerta Deliun, shkruan Kosovarja.

Syri jonë asnjëherë nuk është mësuar ta shohë ndonjëherë shumë të rregulluar, pasi përkushtimi ndaj profesionit të saj është i madh.

Por, këtë herë Blerta mesa duket kishte vendosur të thyejë akullin, dhe të vijë si një zonjë e vërtetë, por elegante dhe shumë e zbukuruar.

Të gjitha kanë mbetur të shtangur pas paraqitjes së saj, e cila po shkëlqente deri në detjin më të fundit.

Majde, aq ndryshe dhe e bukur ishte bërë sa nxiti për komente nga më të ndryshmet.

Ndër ato komente më i dalluari ishte ky:

“PDK e ka mbretreshen, te tjeret ne kerkim te presidentit”.

Epo, edhe nuk gabuar, pasi vërtetë dallohet dhe veçohet nga të tjera deputete në PDK. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË