Blerta Deliu falë votës së qytetarëve, do të jetë edhe një herë deputete e Kuvendit të Kosovës, shkruan “Kosovarja”.

Blerta, është deputete nga radhët e “PDK”-së dhe në këtë mandat ajo dhe partia e saj do të jenë në opozitë.

Blerta njihet si politikanë vizionare e e zëshme, por të qenit në opoItë kërkon edhe më shumë aktivizim dhe gadishmëri për të vëzhguar çdo gjë me kujdes të shtuar, shkruan “Kosovarja”.

Aktorja, gazetarja dhe deputetja, për të pasur energjinë e duhur, merret me sport. Tani, ka nisur të vrapoj në Gërmi që në mëngjes dhe forma e saj duket e shkëlqyer.

Politika, po që do njerëz rë fortë.

MUND TË JU PËLQEJNË