Një ndër këngëtaret më të popullarizuara krahas “Bilbilave të Mushtishtit” është edhe Vilota Kajtazi.

Zëri i saj i ëmbël e i artë ka bërë që të cilësohet ndër këngëtaret më të respektuara të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”.

Jemi mësuar që çdo herë ta shohim të veshur, të rregulluar e të kuruar dëri në detajin më të vogël, tamam siç i ka hije një zonje.

Ndryshe, nga postimet personale nga dasmat dhe ahengjet e kësaj sezone, së fundi këngëtarja na prezanton me motrën e saj të cilat janë po aq të ngjashme më njëra tjetrën.

A po ju duket edhe juve?/Kosovarja?/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË