Learta e bukur, e ëmbël dhe e një nga emrat më të famshëm të shoubizit në vend, shkruan “Kosovarja”.

Kush do ta mendonte që Learta do të bëhej një figura kaq e njohur dhe e përfolur, aq sa ta gjenim përditë në faqet rozë?

Çka i ndihmoj Leartes? Pamja, sensualiteti, apo edhe talenti që e shpalosi në muzikën klasike, ku u dëshmua disa herë.

Ndoshta “fajet” i kanë edhe sytë e bukur të resë së Shyhretes, sytë që ia ka zili edhe hana.

Shikim goditës, sy si oqean, apo jo?/Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË