Solistja operistike, Learta Jakupi, për publikun e gjërë e njohur edhe si reja e këngërares Shyhrete Behluli, i është kthyer kujtimeve të vjetra, shkruan “Kosovarja”.

Si shumë kush në këtë kohë izolimi, edhe Learta ka hapur albumet fotografike, për të lundruar nëpër ngjarjet e dikurshme të jetës.

Learta, në albumin e kujtimeve, e ka gjetur një foto të vitit 1998, kohë kur ishte ende vetëm një vajzë e vogël, por që i pëlqente ti lyente buzët e kuqe si nuse, shkruan “Kosovarja”.

Learta, nuk e ka më dëshirën e fëmijërisë për tu grimuar shumë. Zakonisht shfaqet e thjeshtë dhe pa grim të rënduar.

MUND TË JU PËLQEJNË