Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Daut Haradinaj u ka bërë thirrje bashkëluftëtarëve që me 6 tetor të bëhen pjesë e përbashkët e asaj që ai po e konsideron si fitore të madhe të koalicionit 100% shtet.

Ai me anë të një shkrimi në “Facebook” u është drejtuar bashkëluftëtarëve të tij duke shkruar se besimi i tyre është nder dhe përgjegjësi për të dhe kolegët e tij kandidat.

Haradinaj madje i ka siguruar të gjithë se do të jetë zëri i tyre në çdo rrethanë duke e respektuar, siç thotë ai, sakrificën e madhe që e kanë bërë për këtë vend.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

MUND TË JU PËLQEJNË