Prej afro 40 vitesh merret me muzikë, por nuk e kemi parë shpesh duke dhënë intervista e duke folur gjerë e gjatë për veten, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja Ganimete Jashanica në repertorin e saj muzikore ka dhjetëra këngë shumë të bukura, të interpretuara me delikatesë.

A e dinit që Ganimetja e ka pasur e vazhdon ta ketë një mbështetje të jashtëzakonshme nga i shoqi i saj, Ismeti?

Ai, e ka përkrahur shumë karrieren e bashkëshortes së tij dhe edhe sot e kësaj dite vazhdon ta bëjë këtë gjë, shkruan “Kosovarja”.

Po sjellim disa pamje brenda shtëpisë së këngëtares zë ëmbël./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË