Ishin vitet e 80-ta kur skenës muzikore iu bashkëngjit një zë i artë e që bëri furishëm të depërtojë në zemrat e publikut, shkruan “Kosovarja”.

Flasim për këngëtaren e mirënjohur të muzikës popullore Ganimete Jashanicën, pikërisht zëri i saj i ëmbël bëri për vete shumë gjenerata.

Ajo vazhdon të mbetet ende një nga emrat më dominues të skenës shqiptare.

Madje vetë këngëtarja e ka cilësuar vetën me fat se këngët e saj kanë lënë gjurmë për mbarë opinionin shqiptarë.

Ganimete Jashanica është edhe një bashkëshorte, nënë dhe vjehërr mjaft e dashur.

Edhe pse jeta e saj private nuk ka qenë edhe shumë e ekspozuar.

Si rrallë herë ju nohim me djalin e saj Artanin dhe nusen Kaltrinën të cilët jetonjë në Amerikë./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË