Është ndër këngëtaret me të dashura për publikun shqiptar.

Kjo këngëtare e mirënjohur e muzikës popullore, për vite të tëra ka arritur një numër të madh fansash, kjo falë dashurisë së madhe ndaj muzikës së saj.

Zëri i saj i ëmbël ju ka përcjellë dhe vazhdon të ju përcjellë edhe tash, shkruan rtv21.

Bëhet fjalë për Ganimete Jashanicën, këngët e së cilës kishin mesazhe të fuqishme, mesazhe këto që tregojnë se me artin shpirtëror, ajo kishte gjetur mënyrën se si të shprehej.

Por, a e mbani mend se si dukej Ganimete Jashanica vite më parë? Më poshtë ju sjellim disa fotografi të realizuara vite më parë dhe nga ajo që e shihni, do ta kuptoni se ajo ka mbetur e njejta, me plot sharm e elegancë.

Madje, për 52-vjeçaren vitet janë vetëm numra.

Ganimete Jashanica është e martuar qe sa vite me Ismet Jashanicën dhe kanë dy fëmijë.

Në vitin 1986 çika e Prishtinës është martuar në një fshat të Lipjanit, ajo në një intervistë për media ka treguar se kishte arritur të përshtatet shumë mirë dhe të jetë shumë praktike.

MUND TË JU PËLQEJNË