Ganimete Jashanica është këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore dhe mjaftë e pëlqyer nga publiku.

Dashuria e përkushtimi ndaj këtij zhanri të muzikës e ka bërë kaq të suksesshme këngëtaren e cila ka mbledhur pas vetës një numër të madh fansash, shkruan “Kosovarja”.

Ganimetja është dalluar për paraqitjet e saj të këndshme dhe shijen unike të veshjes.

Ajo e ka ruajtur mjaftë mirë vetën duke u paraqitur gjithmonë bukur dhe freskët. Edhe sot ajo ka mbetur e njejta, me plot sharm e elegancë.

Por a e keni parë si dukej kur ishte e re, edhe si nuse? Iu sjellim disa fotografi të këngëtares së dashur.

Ndryshe Ganimete Jashanica është e martuar qe sa vite me Ismet Jashanicën dhe kanë dy fëmijë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË