Një ndër zërat e bukur të muzikës popullore dhe jo vetëm, është edhe Ganimete Jashanica, këngëtarja që për vite me radhë sjell këngë të bukura për publikun artdashës, shkruan “Kosovarja”.

U duk sikur këngëtarja bëri një pauzë në skenën muzikore, pasi nuk ishte aktive me projekte të reja.

E, këtë fundvit ajo po rikthehet sërish në disa nga programet e Vitit të Ri, shkruan “Kosovarja”.

Në fotot e dala nga prapaskenat e xhirimeve, këngëtarja Ganimete Jashanica po duket mjaftë në formë dhe dukshëm më e freskët./Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË