Ky është horoskopi për muajin shkurt 2020 që noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, dhe ndjenjat, si do ecë ky muaj për të lindurit e çdo shenje.

Dashi
Dashuria: Në këtë muaj të dytë të vitit të ri do t’ju duhet të prisni disa ditë për të stabilizuar situatën tuaj sentimentale. Gjatë javës së parë duhet të përballeni me disa zhgënjime dhe disa vështirësi janë të pashmangshme. Për fat të mirë, qielli bëhet shumë më i qartë dhe ata që kishin probleme me të dashurin e tyre mund të gjejnë harmoni më të mirë. Mundësi të shkëlqyera edhe për ata që kërkojnë një person të ri për ta dashur. Sidomos pas dekadës së parë të muajit, takimet mund të jenë shumë interesante dhe emocionuese për disa prej jush.

Puna: Sa i përket situatës së punës, Mërkuri është i favorshëm sidomos në ditët e para të muajit. Sigurisht ka vështirësi dhe pengesa për tu kapërcyer në punë, të cilat duhet të zgjidhen absolutisht por me qetësi dhe pa krijuar konfuzion. Ne nuk duhet të harrojmë që Jupiteri është në kuadratim, kështu që shmangni përfshirjen në projekte utopike dhe të paarritshme. Shkurti është pra një muaj mjaft i ndërlikuar dhe midis ngadalësimeve dhe pak kënaqësive financiare mund të keni panik. Yjet këshillojnë të jenë të kënaqur dhe të mos e teprojnë, por të presin fundin e muajit për të parë përmirësime të qarta.

Demi
Dashuria: Muaj pozitiv për ata që duan të konfirmojnë një ndjenjë. Nëse marrëdhënia juaj ka mbaruar, tërheqjet e reja duhet të vlerësohen dhe falë Venusit mund të ketë emocione të reja duke filluar nga gjysma e dytë e shkurtit. Ata që kanë qenë në një lidhje për ca kohë, do t’i kërkojnë partnerit të ndërmarrë një hap të rëndësishëm. Ndërsa për zemrat e vetmuara ato mund të bëjnë takime të shkëlqyera rreth fundit të muajit, kur ndjenjat janë më pozitive dhe janë të favorshme për fillimin e një marrëdhënieje. Kjo është koha e duhur për të filluar një histori që mund të zgjasë edhe një kohë të gjatë.

Puna: Shkurti është një muaj shumë fitimprurës për vendasit e Demit, dhe njofton një rritje të madhe për punëtorët dhe studentët falë tranzitit të Mërkurit dhe valës pozitive të Jupiterit dhe Saturnit. Është muaji i duhur për të marrë pjesë në mjedise të reja dhe ka mundësi të shkëlqyera profesionale për tu shfrytëzuar në avantazhin e dikujt për të përmirësuar pozicionin ekonomik. I gjithë muaji është akoma i shkëlqyeshëm për punë dhe nuk ka mungesë energjie për të punuar dhe për të marrë rezultate të shkëlqyera. Gjatë këtij muaji, investimet financiare mbrohen gjithashtu nga Jupiteri dhe për këtë arsye ka mundësi të shkëlqyera për të fituar më shumë.

Binjakët
Dashuria: Për Binjakët fillon një muaj mjaft i komplikuar në dashuri dhe prania e Mërkurit mund të çojë në keqkuptime në marrëdhënien e dashurisë, por vetëm nëse ka qenë në krizë për një kohë të gjatë. Venusi, i pranishëm në shenjë nga dhjetë ditët e para të shkurtit, ndërhyn për të shpëtuar nga thyerjet, gjë që na lejon të rikthehemi në dashuri dhe të jemi më të ndjeshëm edhe nëse dialogu mbetet i vështirë. Nëse jeni vetëm dilni jashtë dhe pranoni njohjet me njerëz të rinj. Do të keni mundësinë të zbuloni se hijeshia juaj është gjithmonë një armë fituese për të marrë atë që dëshironi.

Puna: Të gjitha çështjet e punës duhet të trajtohen me shumë kujdes dhe maturi. Jupiteri dhe Marsi nga mesi i muajit nuk janë më në kundërshtim dhe për këtë arsye mund të ketë mundësi të mira për të ndryshuar role dhe për të gjetur stimuj të rinj. Ata rrisin dëshirën për të bërë gjëra të reja dhe për të zhvilluar projekte origjinale. Dielli ngjall forcë dhe optimizëm dhe një dëshirë të fortë për të vazhduar një rrugë profesionale shumë të fortë, megjithatë duhet të vlerësoni me kujdes qëllimet që duhen arritur. Për momentin, horoskopi rekomandon shmangien e investimeve financiare dhe të pasurive të patundshme, duke pritur më mirë për kohë më të mira.

Gaforrja
Dashuria: Në një nivel sentimental, java e parë e muajit është veçanërisht e mirë. Me Venusin ende në trinë gjithçka duket se po shkon mirë, por më pas sqarimi ndryshon dhe nuk ju lejon të jeni shumë të qetë. Horoskopi parashikon disa probleme, të cilat mund të shfaqen brenda çiftit, veçanërisht nëse ata kanë qenë së bashku për një kohë të shkurtër. Pas dekadës së parë të muajit ju duhet të qëndroni të qetë për të shmangur ndarjet, duke marrë parasysh që prania e Marsit ushqen tensione. Beqarët duhet të presin dhe të përpiqen të mos bëjnë zgjedhje të panevojshme, disa njerëz mund të rezultojnë më keq sesa kishin imagjinuar.

Puna: Pjesa e parë e muajit do të jetë e pasigurt dhe mjaft e trazuar në sektorin e punës, me ditë nervozizmi të madh. Vëmendje duhet t’i kushtohet shpenzimeve pasi Jupiteri dhe Saturni janë në kundërshtim dhe shkaktojnë divergjencë. Konfliktet dhe tensionet me kolegët duhet të shmangen dhe njerëzit ekspertë gjithashtu duhet t’ju këshillojnë. Fatmirësisht Mërkuri është me ju dhe ju bën veçanërisht aktivë në punë, por gjithashtu ofron mundësi të mira për ata që janë në kërkim të një pune më të mirë. Ne duhet të lëvizim, të takojmë njerëz të rinj dhe të konsolidojmë marrëdhënie të mira për të marrë rezultate të favorshme.

Luani
Dashuria: Në dashuri do të ketë mundësi të mëdha për të filluar marrëdhënie të reja, veçanërisht duke filluar nga gjysma e dytë e muajit. Në fakt, Venusi kthehet të jetë shumë i favorshëm dhe mbështet situata të reja sentimentale, takime të reja dhe miqësi të reja. Situata është gjithashtu e favorshme për ata që kanë qenë në një lidhje për një kohë të gjatë dhe këtë muaj mund të gjejnë një harmoni dhe bashkëpunim më të madh. Por duhet të përpiqeni të shmangni polemikat dhe grindjet e panevojshme nëse doni që gjithçka të shkojë mirë. Zemrat e vetmuara kanë mundësinë të takojnë njerëz të rinj që mund të intrigojnë me hijeshinë e tyre.

Puna: Priten mundësi të reja profesionale në këtë muaj. Ofertat e reja të punës duhet të vlerësohen pas gjysmës së dytë të shkurtit, kur Dielli nuk do të jetë më në kundërshtim. Falë Venusit në favor, mënyra juaj e punës do të jetë më proaktive. Do të keni mundësi të arrini rezultate të shkëlqyera në sektorë të rinj dhe ndërkohë të korrni përfitimet e asaj që keni filluar në muajt e fundit. Më në fund, ju mund ta menaxhoni punën tuaj me një liri më të madhe dhe të ndërmerrni nisma të reja biznesi.

Virgjëresha
Dashuria: Një periudhë lulëzimi në dashuri, përveç atyre çifteve që kanë luftuar për disa vjet. 7 ditët e para të muajit janë me të vërtetë vendimtare për shumë nga shenja, të cilët rrezikojnë të lu ftojnë në një mënyrë të rëndësishme, por janë në rr ezik vetëm në ato situata të dashura që kanë qenë në krizë serioze për një kohë të gjatë. Prandaj duhet të jeni shumë të kujdesshëm në të folur, për të mos lejuar përkeqësimin e situatës. Beqarët mund të shpresojnë të hapin zemrat e tyre dhe t’i tregojnë ndjenjat personit të interesuar. Nga mesi i muajit Marsi ofron mundësi të shkëlqyera për të rikuperuar energjinë dhe për të qenë më joshës.

Puna: Muaj plot situata të rëndësishme, por edhe me shumë tensione të vazhdueshme. Falë pranisë së shumë planeteve të favorshëm, është e mundur të programoni diçka të rëndësishme. Ata që kanë lindur nën këtë shenjë janë të gatshëm për një ndryshim të madh, por vëmendja duhet t’i kushtohet shpenzimeve, veçanërisht në fillim të muajit. Jupiteri sjell një lajm të shkëlqyeshëm dhe mundësi të shkëlqyera për të nënshkruar kontrata dhe për të krijuar partneritete të reja. Ata që synojnë të blejnë mjete për punë, ose një shtëpi apo makinë të re mund ta realizojnë dëshirën e tyre, me kusht që të mos jenë shumë sipërfaqësor në shpenzime.

Peshorja
Dashuria: Në këtë muaj mund të ketë keqkuptime të ndërlikuara për të menaxhuar, por vetëm nëse historia e dashurisë tashmë ka kaluar një periudhë shumë kritike në të kaluarën. Fa tkeqësisht, nëse një periudhë kr ize ishte tashmë e pranishme, disa çifte madje mund të vendosin të ndahen. Për të theksuar këtë mundësi është pozicioni astrologjik i Jupiterit që shtyn të lindurit e shenjës për të rinovuar jetën sentimentale. Zemrat e vetmuara që janë në kërkim të një dashurie të re do të jenë në gjendje të gjejnë vështirësi të ndryshme dhe do të ishte më mirë të qëndroni akoma dhe të mos mashtroni njeri në këtë periudhë.

Puna: Shkurti mund të jetë një muaj vendimtar për punën dhe të ardhurat, edhe nëse duhet të marrim parasysh kuadratin e Jupiterit i cili sjell iluzione. Kështu që ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të kontrolloni çdo kontratë dhe marrëveshje për t’u nënshkruar. Nëse tashmë keni një punë të mirë, rre ziqet do të jenë më pak, por duhet të shmangni shpenzimet shumë dhe të përpiqeni të balanconi llogaritë. Ju duhet të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër të caktuar, të cilin e keni humbur muajt e fundit, por gjithmonë mund të mbështeteni në aftësinë tuaj të mirë të reagimit.

Akrepi
Dashuria: Në këtë periudhë jeni shumë optimist në dashuri dhe madje nëse ka ndonjë kontrast me të dashurin tuaj, ju nuk i kushtoni vëmendje asaj. Sidoqoftë, mund të ketë një rënie emocionale që mund të ndikojë në marrëdhënien e dashurisë. Nëse dashuria është e fortë nuk do të ketë probleme, anasjelltas pushimi do të jetë i pashmangshëm. Për zemrat e vetmuara 7 ditët e para të muajit janë thelbësore për të gjetur një shpirt binjak dhe t’ju lejojë të keni fat në miqësi. Gjëja shumë e rëndësishme për të gjithë ata që lindin nga shenja është që ata nuk do ta humbasin optimizmin e tyre edhe nëse ekzistojnë situata të ndërlikuara dashurie për tu zgjidhur.

Puna: Periudha shumë interesante për punë, falë Mërkurit diçka mund të zhbllokohet dhe ata që presin për lajme të mira do të kenë përgjigjen. Në këtë muaj gjithçka do të jetë e mundur dhe mund të arrihet me thjeshtësi të madhe në krahasim me kohët e kaluara. Ata që janë në kërkim të një pune të re mund të përfshihen duke përfituar nga çdo rast, duke bërë bisedime, duke pranuar bashkëpunime të reja, mbase mund të nënshkruajnë edhe kontrata të rëndësishme. Yjet janë pozitivë dhe planet do të bëjnë një hap të madh përpara, duke sjellë përfitime dhe perspektiva të reja në të ardhmen.

Shigjetari
Dashuria: Në këtë muaj dashuritë mund t’ju ​​bëjnë të jetoni momente të paharrueshme në një lidhje në çift. Nëse tashmë keni një person që dashurohet pranë jush, përpiquni të jeni më të shoqërueshëm dhe të respektoni nevojat e partnerit. Për tu bashkuar në një organizim të një udhëtimi të këndshëm, do t’ju ndihmojë të gjeni bashkëpunim. Me Marsin në qiellin tuaj, erërat do të jenë në maksimumin e tyre dhe ju do të jeni edhe më tërheqës. Nëse nuk keni askënd përkrah, Venera me ndikimet e saj ju lejon të jeni shumë më tërheqës dhe ju ofron mundësinë për të bërë takime të mira. Kështu që dilni dhe rrini me njerëz të rinj nëse dëshiron të takosh një person të bukur.

Puna: Pas pjesës së parë të muajit, projektet që duket se janë të bllokuara mund të fillojnë të qetësohen dhe ju mund të përballeni me çdo situatë pune në rastin më të mirë. Do të shqetësoheni për disa shpenzime hyrëse, kështu që duhet të moderoni shpenzimet tuaja dhe të balanconi të ardhurat tuaja. Një dozë e mirë optimizmi dhe vetëvlerësimi për fat të mirë ju shoqëron dhe ju mbështet kur mendoni se nuk mund ta bëni.

Bricjapi
Dashuria: Në fillim të muajit, çiftet e qëndrueshme mund të kenë disa probleme, dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm në trajtimin e situatave. Kini ku jdes që të mos grindeni me partnerin tuaj, duke shmangur keqkuptimet që mund të pë rkeqësojnë marrëdhëniet. Zemrat e vetmuara gjithashtu duhet të vazhdojnë me kujdes nëse kërkojnë një person për ta dashur. Venusi nuk lejon krijimin e një atmosfere të shoqërimit dhe zhgënjimet mund të jenë rreth jush. Sidoqoftë, do të ketë aventura dhe çiftet do të jenë në gjendje të krijojnë momente relaksi për të forcuar bashkimin.

Puna: Është një muaj veçanërisht i ndritshëm dhe i rëndësishëm për ata që lindin nën shenjën e Bricjapit. Sektori profesional po përparon shumë mirë dhe ofron mundësi të shumta në një nivel ekonomik, jo vetëm falë Jupiterit, por edhe falë Mërkurit që nga fillimi i muajit ju lejon të jeni më me fat në punën tuaj. Lajmet e mira gjithashtu mund të vijnë më vonë dhe nëse keni një projekt i mbërthyer tani ai mund të vazhdojë në një rrugë interesante.

Ujori
Dashuria: Muaj pozitiv në dashuri për Ujorin, me Diellin që kalon në shenjë dhe Venusi i pranishëm që nga ditët e para, harmonia në çifte është lart në qiell. Edhe pse mund të ketë rënie të humorit, optimizmi do të mbretërojë gjatë gjithë muajit dhe ekuilibri në marrëdhënie nuk do të dështojë. Për zemrat e vetmuara është një muaj shumë fitimprurës dhe tërheqës, veçanërisht nga dekada e parë e tutje. Jupiteri jep mundësinë për të takuar njerëz me të vërtetë intrigues me shumë cilësi të përbashkëta. Do të jeni të gatshëm për të pushtuar zemrën e atij personi që ju pëlqen.

Puna: Që nga fillimi i këtij muaji, Mërkuri ka ofruar punë interesante dhe mundësi ekonomike. Edhe Venusi, i favorshëm që nga java e parë, lejon të parashikoni mundësi punësimi që sjellin fitime interesante dhe madje nëse nuk janë shifra domethënëse, ato janë të dobishme për të mbështetur disa shpenzime. Një lajm i shkëlqyeshëm që vjen për fillimin e projekteve të reja, ato më në fund mund të hiqen dhe mund t’ju japin mundësinë për të arritur suksese të mira. Nëse jeni punonjës, mund të jeni shumë aktiv dhe të merrni shpërblime dhe lëvdata, të cilat mund të kompensohen edhe me një rritje të vogël të pagës.

Peshqit
Dashuria: Nëse në këtë muaj të shkurtit dëshironi të përjetoni emocione të bukura në dashuri, atëherë duhet të përfitoni nga java e parë e muajit, kur Venusi është akoma në qiellin tuaj dhe mund të japë gëzim dhe bashkëpunim. Ata që kanë jetuar histori paralele ose një tradhti duhet të sqarojnë dhe jo të mashtrojnë partnerin e tyre. Muaji është i shkëlqyeshëm për zemrat e vetmuara që duan të rikthehen në lojë dhe të hapin dyert për një dashuri të re. Horoskopi këshillon të mos bien në rahati, ato mund të jenë kurthe dhe të ring jallin vu ajtjet e së kaluarës. Përqendrohuni te dialogu dhe komunikimi për të afruar këdo që dëshironi më afër.

Puna: Puna gjithashtu mund të jetë shumë e dobishme në këtë periudhë, kalimi i ri astrologjik i Mërkurit në qiell është interesant dhe premton gjëra të mira për ata që kanë projekte të reja për të kryer. Nga fillimi i muajit mund të ketë një lajm të jashtëzakonshëm për të gjithë ata që janë në kërkim të një pune të re. Jupiteri është në një pozitë të shkëlqyer në qiell dhe ofron mundësi që në disa raste mund të ndryshojnë ekzistencën profesionale të dikujt. Nëse keni një punë të mirë, mund të ekzistojnë gjithashtu kushtet për të kërkuar rritje të pagave ose ndryshim të vendit të punës.

MUND TË JU PËLQEJNË