Në jetë, të gjithëve u ndodh që të ndjehen fajtorë që kanë bërë gabim dhe që kanë humbur ndonjë shans me fat. Sidoqoftë, jo të gjithë përjetojnë të njëjtin nivel pendimi dhe madje ka njerëz që nuk janë aq të interesuar në idenë e të bërit disa gabime, por në mundësinë e bërjes. Bazuar në shenjën e Zodiakut, horoskopi na tregon se për çfarë mund të pendoheshim.

Në jetë, të gjithëve u ndodh që të ndjehen fajtorë që kanë bërë gabim dhe që kanë humbur ndonjë shans me fat. Sidoqoftë, jo të gjithë përjetojnë të njëjtin nivel pendimi dhe madje ka njerëz që nuk janë aq të interesuar në idenë e të bërit disa gabime, por në mundësinë e bërjes. Bazuar në shenjën e Zodiakut, horoskopi na tregon se për çfarë mund të pendoheshim.

Dashi – Ata që i përkasin shenjës së Dashit vështirë se pendohen për ndonjë gjë sepse gjithmonë zgjedhin të kenë keqardhje sesa pendim. Sidoqoftë, ndonjëherë ai mund të pendohet vetëm se ka humbur një mundësi me fat dhe unike. Mund të mos ketë ndodhur për shkak të mosdashjes, por për shkak të shpërqendrimit. Një mundësi tjetër pendimi mund të lidhet me besimin ndaj një personi që më pas sillet në mënyrë të padrejtë ndaj tij. Ai nuk mund t’i tolerojë gënjeshtrat.

Demi – Shenja e Demit zakonisht merr vendime të mirë menduara, rezultat i një analize të ngadaltë dhe të saktë. Prandaj nuk ka të ngjarë që ai të pendohet për diçka që e ka studiuar në detaje. Përkundrazi, ai mund të pendohet se ha shumë dhe mund të mos jetë në gjendje të veshë një veshje që e pëlqen shumë. Sidoqoftë, këto nuk janë çështje shumë domethënëse.

Binjakët – Do të ishte mirë nëse Shenja e Binjakëve do të ishte në gjendje të pendohej për diçka, por për fat të keq kjo nuk e kupton se në shumë situata mund të kishte pasur një qëndrim më të ndjeshëm, të sjellshëm dhe të kujdesshëm ndaj të dashurve, që e duan atë. Ndonjëherë, ndërsa nuk i pranon gabimet e tij, ai ndërton një tregim të ngjarjeve shumë larg nga realiteti. Nuk është e thjeshtë ta bësh atë të kuptojë se ku dhe pse gaboi, edhe nëse përdorni sjellje të mira.

Gaforrja – Ata që kanë lindur nën shenjën e Gaforres gjithmonë i bëjnë vetes shumë pyetje në lidhje me veprimet e ndërmarra dhe pikërisht për këtë arsye ata shpesh ndjehen fajtorë sepse nuk marrin parasysh disa fakte që do t’i kishin penguar ata të vuanin ose të ndjeheshin të sëmurë, veçanërisht nga ana sentimentale. Ndonjëherë ai shpreh edhe keqardhje që nuk është kujdesur mirë për familjen e tij ose kafshët shtëpiake. Të lindurit e kësaj shenje janë të prirur t’i bëjë të gjithë ata që kanë pranë të ndjehen të veçantë.

Luani – Të lindurit nën këtë shenjë nuk do të pranojnë kurrë se janë penduar për ndonjë gabim, por thellë në zemrën e tyre ata e dinë se kanë bërë një gabim dhe përpiqen që të shërohen në një farë mënyre. Mënyrat e tij të brishta dhe të drejtpërdrejta për të bërë gjëra mund të përkeqësojnë situatën, veçanërisht nëse përfshihen njerëz të tjerë të ndjeshëm, të cilët do të donin më shumë delikatesë.

Virgjëresha – Shenja e Virgjëreshës është gjithmonë shumë e organizuar dhe shfaqet me kohë në çdo takim. Për çfarë mund të pendohet një person i tillë, i kujdesshëm dhe i saktë? Ndoshta ngaqë nuk e keni pastruar sa duhet shtëpinë, përpara se të prisni një mysafirë të rëndësishëm ose të shpenzoni shumë për një produkt që nuk i kryen të gjitha funksionet që shkruhen në etiketën e tij. Këto janë gjërat që mund të trazojnë mendjen e atyre që kanë lindur nën shenjën e Virgjëreshës.

Peshorja – Shenja e Peshores shquhet për të qenit sipërfaqësore dhe një person i pasigurt dhe i dyshimtë, e cila mund të pendohet për çdo zgjedhje të bërë nën presionin nga dikush. Ajo nuk e fal veten që ka bërë kombinimin e gabuar të pantallonave me këmishën që ka veshur si dhe faktin se ka make-up të papërsosur gjatë një mbrëmje elegante nën shoqërinë e njerëzve me të cilët do të dëshironte të krijonte një miqësi.

Akrepi – Shenja e Akrepit, para se të pendohet për diçka, kërkon të gjitha arsyetimet e mundshme dhe të imagjinueshme për t’i thënë vetes dhe të tjerëve, të ndjehen të pafajshëm dhe të mos pranojnë akuzat. Edhe kur duket qartë se ka gabuar, ai mohon dhe nuk pendohet (ose të paktën nuk e bën atë në publik). Pikërisht për shkak të këtyre situatave ai përjeton gjithmonë një vuajtje të fortë të brendshme dhe shmang konfidencën në miqtë e tij më të mirë.

Shigjetari – Është një shenjë që gjithmonë vepron në mirëbesim dhe nëse nuk pendohet për ndonjë gabim që ka bërë, kjo është për shkak se nuk ka ende dijeni për to. Të lindurit nën këtë shenjë janë persona pozitivë, optimistë dhe nuk iu pëlqen të shohin njerëzit përreth të ndjehen keq, edhe nëse nuk kanë lidhje të ngushta me ta. Ndonjëherë të lindurit e kësaj shenje mund të pendohen që vuajnë shumë për njerëzit që thjesht thithnin energjinë e tyre, duke mos lënë asgjë në këmbim. Në çdo rast, ata nuk mbajnë mëri me askënd.

Bricjapi – Shenja e Bricjapit është e lidhur me kohën dhe kjo është arsyeja për të cilën mund të pendohet, që ia ka kushtuar atë njerëzve ose situatave që nuk e meritonin aspak vëmendjen e tyre. Të lindurit nën këtë shenjë janë persona të kontrolluar. Kur e gjykojnë të domosdoshme, ata gjithashtu largohen nga njerëzit që duan. Nuk është e thjeshtë të hysh në zemrën e tyre dhe kërkon shumë durim për të pranuar ftohtësinë.

Ujori – Qëndrimi i Ujorit shpesh duket i pakujdesshëm dhe është njësoj sikur të ishte indiferent ndaj faktit që dikush është i sëmurë për shkak të tij ose që disa situata po prishen për shkak të gabimit të tij. Në fakt, ai e kupton atë, por zgjedh që të kalojë menjëherë në diçka të re, në mënyrë që të mos lidhet me faj të panevojshëm. Sjellja e tij mund të jetë e bezdisshme, por duke mësuar ta njihni ju mund të zbuloni se ai fsheh shumë mençuri dhe inteligjencë.

Peshqit – Ka Shenja të Zodiakut që nuk pendohen as në rastet më të këqija. Epo, Shenja e Peshqve ndjen aq shumë sa është e mjaftueshme për tërë Zodiakun. Për çdo gjë që diçka nuk shkon sipas ëndrrave, të cilat janë shumë imagjinuese dhe surrealiste, të lindurit e kësaj shenje pendohen që nuk e kanë trajnuar veten e tyre mjaftueshëm ose që kanë nënvlerësuar disa rrethana që mund të ishin ndryshe. Është një shenjë shumë altruiste dhe do të ishte vërtet përfituese të talleshe me një person kaq të mirë dhe bujar.

MUND TË JU PËLQEJNË