Aktori Jeton Zogjani është shprehur i revoltuar me zhvillimet e fundit mes Kosovës dhe SHBA-së.

Përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Zogjani ka shkruar se politikanët mund të bëjnë ç’të duan mes vete, por duke qenë se po vënë në dyshim marrëdhëniet me SHBA-në, atëherë ai shkruan se populli di të veprojë dhe ndryshe.

Zogjani ka vazhduar tutje duke thënë se kjo gjë po bëhet për interesa personale, dhe se këtu s’ka mbetur gjë tjetër përveç se të protestohet.

Postimi i plotë:“Ju si politikan te Kosoves mundeni me bo n’mes vete cka te jau don qefi.
Ju si perfaqesues te keti popullit i veni ne dyshim mardhenjet tona me Ameriken ne dime edhe forma tjera.

Menoj qe raporti jone me Amerike eshte damtu fort.Ju jeni kah shtyheni n’mes vete per interesa amo krejt personale.

Neve nuk na mbetet gje tjeter vec te dalim ne proteste.

MUND TË JU PËLQEJNË