Almeda Abazi është bukuroshja shqiptare e cila po zhvillon jetën dhe karrierën e saj në Turqi.

Ajo është e martuar me aktorin turk Tolgahan Sayisman, i cili është personazh mjaftë i dashur për shqiptarët, shkruan “Kosovarja”.

Çifti kanë ndërtuar një lidhje dhe martesë të qëndrueshme dhe tani janë prindër të një djali, të cilin e quajnë Efehan.

Ata vazhdimisht ndajnë imazhe me të birin, ardhja në jetë e të cilit i ka bërë kaq të lumtur.

E dimrin dhe borën po e shijon edhe bukuroshi Efehan, i cili shfaqet pranë nënës.

Ajo që bien është dordoleci i çuditshëm që ajo ia ka punuar djalit të saj me borë.

Duket si shprishur dhe jo siç jemi mësuar ta shohim me tre topa të mëdhënjë bore. Megjithaë bukuroshja e shijon çdo moment me të voglin e saj./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË