Almeda Abazi është një nga vajzat shqiptare që u kurorëzua si ‘Miss’ në disa raste, si “Miss Tirana”, “Miss Albania” dhe “Miss Globe Universe” në vitin 2008.

Ajo gjithashtu njihet edhe si këngëtare, falë talentit që ka për muzikën dhe pak projekte që ka realizuar.

Almeda gjithashtu njihet edhe si bashkëshortja e aktorit të njohur turk, Tolgahan Sayisman me të cilin tanimë kanë një djalë.

Së fundmi, ajo ka publikuar një fotografi teksa shihet duke qëndruar në shtëpi nën përqafimin e djalit të saj.

“Ndihem e kompletuar”, ka shkruar ajo në mbishkrimin e kësaj fotografie.

MUND TË JU PËLQEJNË