Viktimat më të shumta janë shënuar në Thumanë aty ku u shembën totalisht tre pallate. 21 jetë të humbura kryesisht familjarë me njëri-tjetrin. Ndërsa në Durrës janë 14 viktima. Dy të rinj të tjerë, humbën jetën në Lezhë dhe në Kurbin, njëri u hodh nga ballkoni ndërsa tjetri u aksidentua me makinën që po e transportonte në spital pas dëmtimeve nga tërmeti.

Vijojnë të jenë nën rrënoja persona të tjerë për të cilat forcat e kërkim shpëtimin janë në një operacion të vështirë prej 26 nëntorit kur ra tërmeti 6.4 ballë në 03:54.

Nisur nga personat që vetë familjarët kanë identifikuar nën rrënoja, vijojnë të mos jenë nxjerrë ende 6 persona të konfirmuar, në Durrës.

Prej ditës së tërmetit të fortë e deri në vijim gazetarët e Report Televizion kanë ndjekur në terren të gjitha zhvillimet, duke përcjellë për publikun shqiptar jo vetëm pasojat e këtij tërmeti por edhe historitë njerëzore dhe jetët e këputura në mes në këtë tragjedi.

Në Durrës

1. Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë

2. Sahadete Lala 79 vjeç – Vila tek Këneta (Gjyshja dhe mbesa)

3. Diena Karanxha (Meçja) 30 vjeç Tek 6 katëshi Kryqi i Kuq

4. Esiela Karanxha 8 vjeç (nënë e bijë)

5. Bajram Hajdarmataj 54 vjeç (komisar) – Tek Kavalishenca Durrës

6. Sadik Qato 85 vjeç

7. Isa Abazi 32 vjeç

8. Shemsedin Abazi 36 vjeç – vëllezër nga Kosova tek Hotel “Tropikal

9. Flatar Zenelaj 64 vjeç

10. Eviola Broshka 28 vjeç – Balerina tek hotel “MiraMare”

11. Kristi Reçi – Studente e Mjekësisë

12. Eduart Reçi – Babai

13. Dolora Reçi – Nëna

14. Klaus Reçi – vëllai (Pallati 6 katësh tek Kryqi i Kuq)

Në Thumanë

15. Ariela Lala 4 vjeç

16. Selvie Lala 77 vjeç (gjyshja me mbesën)

17. Bukurie Leka 70 vjeç

18. Hasan Albert Cara

19. Almir Albert Cara

20. Erisa Albert Cara 25-vjeçe (motër e vëllezër)

21. Fatmira Cara (nëna e tyre)

22. Stela Cara (e fejuara e Almir Carës)

23. Anthi Cara – nusja e xhaxhait të Albert Carës (i mbijetuar)

24. Sadajana Cara – mbesa e Anthit (Shpëtoi nëna e Sadajanës, Lindita Cara)

25. Pëllumb Greku 57 vjeç

26. Çelike Greku 57 vjeç

27. Saimir Greku 31 vjeç (babai, nëna dhe djali)

28. Kristjan Preçi, 26 vjeç, i sapodalë nga burgu

29. Sardi Çuka 18 vjeç

30. Fatmira Çuka 44 vjeç (nënë e bir)

31. Hajrie Vata 65 vjeç

32. Rolejt Vata 7 vjeç (gjyshja dhe nipi)

33. Hajredin Çupi 66 vjeç

34. Lutfie Çupi 55 vjeç

35. Klement Çupi (Klevis) 34 vjeç (babai, nëna dhe djali) – Fejonin djalin tjetër ditën e tërmetit, Aleksi shpëtoi

36. Kastriot Cakoni 46 vjeç

37. Drita Cakoni 15 vjeç (Babë e bijë. E kërkonte daja me pasaportë në QSUT)

38. Aderina Kabili 21 vjeçe (Shpëtoi nga tërmeti babai i saj Haxhi Kabili)

Lezhë

39. Marjan Preçi 25 vjeç U dëmtua nga tërmeti dhe makina që po e çonte në spital doli nga rruga në Lezhë

Kurbin

40.Ersid Hoxholli 32 vjeç u hodh nga ballkoni gjatë tërmetit në Kurbin

Nën rrënoja

Durrës

5 anëtarë t ënjë familje në një vilë 4 katëshe të shembur në Kënetë të Durrësit

Ilir Lala – (i paralizuar)

Binjakët Dionis dhe Dionisa Lala – 2 vjeç

Emilio Lala

Marjeta Lala

(U shpëtua nga rrënojat vetëm Ramë Lala 17 vjeç)

Pallati 6 katësh tek Kryqi i Kuq

Roza Meçja – nëna e Dienës që vdiq me vajzën 8 vjeçe nën rrënojë – Në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq

MUND TË JU PËLQEJNË