Panika dhe frika ndaj përhapjes së mundshme të korona virusit në Kosovë ka kapluar thuajse gjithë qytetarët.

Nga ato që është parë e dëgjuar këto ditë në media, qytetarët veç kanë filluar të mobilizohen me artikuj ushqimor dhe farmaceutik, shkruan “Kosovarja”.

Madje, disa prej tyre edhe kanë filluar të vetë karantinohen. Kështu veproi edhe moderatorja e njohur Blerona Zeqiri.

Zeshkania bukuroshe ka postuar një imazh me mbishkrim ‘Le të qëndrojmë në shtëpi.

Ajo shihet edhe të ketë vendosur një maskë mbrojtëse. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË