Ajo ka qenë duke marrë pjesë në disa prej pikave të nxehta të modës në Evropë këtë muaj.

Bella Hadid shfaqi një figurë të modës, teksa shijoi një ditë pushimi në Paris të hënën. Modelja, ishte veshur shumë bukur derisa u pa duke u larguar nga Hoteli Royal Monceau në kryeqytetin francez.

Ajo kishte veshur një bluzë me ngjyrë të zezë të shkruar me fjalët ‘Nobody’s Pussycat‘ të shtypura në pjesën e përparme, e cila e përshtati dukjen me xhinse të gjera dhe gëzof.Mbretëresha e pistave dukej e lezetshme teksa hodhi mbi supet e saj gëzofin me ngjyrë të verdhë dhe blu. Hadid, tregoi paksa edhe nga barku i saj me bluzën e shkurtër.

Kjo pamje e Bellës vjen pasi ajo publikoi një video ku kishte vendosur një maskë në fytyrë për tu mbrojtur nga koronavirusi pasi ishte në Milano duke ndjekur javën e modës së qytetit. Ajo zgjodhi të largohej herët pasi Giorgio Armani njoftoi anulimin e shfaqjes së tij në ora 16:00 pasdite të Dielën.

Nuk dihet nëse Bella apo motra Gigi ishin për të ecur në atë shfaqje.

Në deklaratën e tij, stilisti lexon: ‘Shfaqja do të shfaqet pas dyerve të mbyllura për shkak të zhvillimeve të fundit në koronavirus në Itali, me transmetim live para një teatri bosh në faqen e internetit të Armani, kështu që ju lutemi mos merrni pjesë në shfaqje këtë pasdite’. Bella, gjithashtu ndoqi Javën e Modës në Londër në fillim të këtij muaji.

Ylli i pistës nga Parisi ndau disa fotografi në Instagram-in e saj duke shtuar se i pëlqen të marrë pjesë në banjën luksoze për të rimbushur shëndetin e saj.‘Jo një reklamë … thjesht dua t’ju tregoj kohëzgjatjen e vendit më të ëndërruar në paris … sa herë që imuniteti im është pak poshtë, unë e di saktësisht se ku të shkoj …’ titulloi postimin.

Ylli amerikan, kohët e fundit foli për karrierën e saj të hershme të modeles në LOVE, e cila u titullua #ChaosAndControl.

Ajo i tha botimit: ‘Sipas mendimit tim fillova të modeloj shumë e re. Unë isha akoma dukeu rritur dhe besimi im po piqej plotësisht. Unë ose e dua veten time, ose mendoj se kam qenë e denjë për të gjithë njohjen që po merrja. Kur isha më e ri po të shihja foto nga vetja do të isha e hipnotizuar që njerëzit donin të punonin me mua sepse isha aq e vetëdijshëm”.

Në vend të kësaj, modelja tha se ajo ishte e interesuar vetëm për modën dhe do të përfshinte kuajt sepse edhe ata i pëlqejnë.

Sidoqoftë, ylli zhvilloi një pasion për fotografinë nga mosha nëntë deri në shtatëmbëdhjetë vjeç.Bella i tha LOVE se si ajo kënaqej me veshjen e miqve të saj, duke bërë përbërjen e tyre ‘të errëta dhe të vdekura’ dhe ndërtimin e seteve për t’i fotografuar ato, duke krijuar ‘karakteret’.Bella filloi të modelojë në moshën 16 vjeç, por tha që vetëm vitet e fundit është bërë e rehatshme me veten para kamerës.

MUND TË JU PËLQEJNË