Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike listën e barnatoreve kujdestare për sonte.

Sipas listës, në komunën e Prishtinës do të jetë të hapura gjatë natës 5 barnatore ndërsa në shumicën e qyteteve do të jenë të hapura vetëm nga një barnatore, rrallëherë dy,shkruan IndeksOnline.

Sipas vendimit të ri të Qeverisë për masat e mbrojtjes ndaj covid-19 thuhet se pas orës 17:00 veprimtaria e barnatoreve do të organizohet përmes kujdestarisë që do të përcaktohen nga Ministria e Shëndetësisë dhe Odës së Farmacistëve./IndeksOnline/

MUND TË JU PËLQEJNË