Mbrëmë pati festë në familjen e Lutfi Hazirit. I pari i Gjilanit organizoi një mbrëmje të hatashmë për 50 vjetorin e lindjes së tij.

Mbrëmjen e bënë të veçantë edhe urimet e Edi Ramës e Lulzim Bashës me anë të një videoprojektorit, shkruan “Kosovarja”.

Ahengu vazhdoi gjatë, e natyrisht që një vëmendje e madhe iu kushtu edhe familjarëv të Lutës, në veçanti bashkëshortes dhe vajzave të tij që tanimë janë emra të njohur për publikun.

E në këtë festë është Lotina, ajo që nuk harron të sjellë postime e video të ndryshme.
Madje, ajo e detyroi nënën e saj Miken të veproi po si ajo./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË