Si çdo vit, në bazë të votave të publikut, është shpalluar aktorja dhe aktori më i mirë turk për vitin 2019.

Në listën e aktorëve meshkuj kryesonte Burak Ozçivit, i cili është një ndër meshkujt më të pëlqyer nga femrat në mbarë botën.

Gjithashtu është bërë publike edhe lista e aktoreve më të mira femra për vitin 2019.

Vendin e parë e ka zënë Neslihan Atagul e cila njihet si “Nihan” nga seriali “Kara Sevda”.

Në vendin e dytë është shpallur Demet Ozdemir e cila luante rolin e “Sanemit” në serialin “Erkenci kus”.

Në vend të tretë qëndron aktorja Tuba Buyukustun e njohur si “Suhan” nga “Xhesuri dhe e bukura”.

MUND TË JU PËLQEJNË