Yllka Gashi është aktorja që për një kohë të gjatë ishte shumë aktive në seriale e filma kosovare.

Seriali me të cilin ajo njihet më shumë është ai “Familja moderne”, në të cilin ajo luante rolin e Zanës dhe pëlqehej shumë nga publiku, shkruan ORAinfo.

Ajo tani është larguar nga aktrimi dhe nga Kosova, për t’iu përkushtuar familjes së saj në Amerikë.

Yllka është e martuar dhe ka një vajzë, Ninën.

Nina sot ka mbushur gjashtë vjet, dhe Yllka ka shkruar fjalët më të bukura për të.

MUND TË JU PËLQEJNË