Është njëra nga këngëtaret me të pëlqyera në skenën muzikore.

Behët fjalë për Vjollca Haxhiu e cila ka arritur të ketë numër të madh të fansave falë këngëve solo po ashtu edhe me bashkëpunimeve të shumta, shkruan Kosovarja.

Përveç që gëzon një famë që zëri i saj adhurohet nga të gjithë shqiptarët, Vjollca është shumë e përkushtuar edhe për dukjen e saj si në skenë po ashtu edhe në jetën e përditshme.

Çdo paraqitje e saj merr vëmendjën sidomos me pozat e saj interesante në të cilat gjithmonë duket e thjeshtë dhe shumë e bukur.

Edhe në këtë të fundit Vjollca ka arritur ti theksojë linjat e trupit dhe po duket në top formë më shumë së kurrë më parë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË