Si pasoj e të shtënave me armë zjarri, mbrëmë rreth orës 22:40 është plagosur një person në Hajvali të Prishtinës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se dëshmitari mashkull kosovar ka njoftuar se derisa ishin duke lëvizur me automjetin e tij së bashku me disa shokë, me të arritur në Hajvali janë sulmuar nga i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë me armë zjarri dhe si pasojë është plagosur bashkudhëtari i tij viktima mashkull kosovar.

“Viktima është duke u trajtuar në QKUK. Me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë së Kosovës.

Rasti është hapur për “përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm/ lëndim i rënd trupor”.

MUND TË JU PËLQEJNË