Dyshja e mrekullueshme Safete dhe Sahide Mustafa janë zërat e mrekullueshëm të skenës muzikore, të cilat sjellin gjithmonë origjinalitetin në këngët e tyre.

Ato mbetën ndër më të pëlqyerat e muzikës së mirfilltë shqipe, ku këngët e tyre dëgjohen në mbarë botën shqiptare, shkruan “Kosovarja”.

Pos karrierës së suksesshme, ato kanë edhe familje të shëndoshë dhe të lumtur. Sahidja prej vitesh është e martuar me Fadilin dhe kanë tre fëmijë, Redolën, Olisën dhe Diorin.

Redola Marevci është vajza e Sahides, e cila ka trashëguar nga e ëma talentin për muzikë.

Bukuroshja dje ka festuar ditëlindjen, teksa shihet se ka organizuar një aheng të veçantë për këtë ditë.

Me një dekor të bukur dhe ëmbëlësirë madhështore, Redola shfaqet si princeshë në të kuqe.

Në fustanin e ngushtë, ajo vë në pah linjat perfekte të trupit me poza të ndryshme.

Edhe Sahidja ka ndarë një imazh me të bijën, ku duken bukur të dyja.Më poashtë mund ti shihni pamjet nga festa e Redolës./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË