Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar, pronar i një pompe të derivateve në fshatin Zhegër të Gjilanit, pasi që i njëjti ka vepruar në kundërshtim me urdhrin dhe vendimin e Qeverisë së Kosovës i cili vendim është nxjerrë me qëllim të luftimit dhe parandalimit të Pandemisë Covit-19.

I dyshuari duke mos respektuar vendimin në fjalë ka lejuar që një numër i konsiderueshëm i klientëve të futën dhe të qëndrojnë brenda hapësirës së kafiterisë që gjendet në objektin e pompës, të cilëve klient i dyshuari u ka shërbyer pije në kundërshtim edhe me masat mbrojtësi higjienike.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit i dyshuari pasi është intervistuar nga hetues policor i i njejti është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë. /IndeksOnline/

MUND TË JU PËLQEJNË