Doktor çka e kam?
M’tha: “Çikë! çikë çikë”
Mu ngrys ftyra , u merzita shume.

Jo pse “nuk asht djale” por se jeta per nji femen asht e veshtire, fjala e pare si ia kam thane burrit asht kane: “Rritet Princesh te baba e nuk vlersohet as si sherbetore te burri!”

Mas vetes kam thane:”O Zotti i Gjithsise, mos e ben kete çike me vujt at qe ja copton zemren , beje nga te devotshmet , zbardhja ftyren me moral dhe virtyte tmira qe i duhen nji grus!O Zotti jemm qe na ke dhane dashni me shkemby mes veti, zgjedh personin e duhun me i shkemby dashni e gzime n’jeten e saj”

02.Shtator/19 • 11:30′ fillun dhimbjet … 20:00′ e mramjes nisa mu perplas per tokke, mshkoj natta tmerrsisht me trup per koridore t’spitalit me deshprim plote frike dhe padurim m’shkoj mendja te ma e keqja ndoshta atehere nisa me kuptu nanen kur e kam merzite shume here e kur ja lypa hallallin mtha :”çika jem nuk na delni hak ndryshe veçse tu u sprovu secili me fmit e juj!”
08:10′ / 03.Shtator/19 -mtha:”mbaje nji kohe afer veti”
– “çika jem paq nafak!”

“Çika jem ndoshta ka me ardh dita qe une sjam ma, por dije se prej asaj natte tkam premtu se kurr nuk kam met mallku, kamet uru e kame ta dasht t miren edhe mbas nje mije gabimev tua, tpremtoj se kamu ba mikja jote!

– Dije se nje dite nuk kame kone me ty met perkund, skame t ledhatu flokt e me ba lum per ty, po kur t coptohet zemra msohu si une me i mledh copat e me guxu me dal para botes prap, nese ofendohesh ki me kuptu se une kam ngrit krenarin me nje qind poshtrime nen te, kur ta vrajn shpirtin, mbshtjelle me pafajsine tande pa ba za,nese tduhet grushto jastekun ,e mos mbjer mi ta.. kur prej vujtjes smun i ndal lot e strukesh ndhomen tande kape zemren e ikni atje ku doni.. me njerz qe doni,andrrat qe ti kane kput mos i tremb..kujtoi bashke me zemren e perjetoni , bjer ngjume e kur zgjohesh …zgjohu tjeter njeri , mbledhi andrrat e ato kujtime hedhi diku nfuuund brenda vettes mos i hap derisa kthehesh prap dhe i shpalos te Zoti jot!/familjadheshendeti

MUND TË JU PËLQEJNË